گزارش کارورزی عمران،ساختمان با قاب فلزی با دیوار برشی

این گزارش کارآموزی با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است

موضوع : گزارش کارآموزی ساختمان با قاب فلزی با دیوار برشی

بر روی ستون ها در فواصل ۳۰ سانتیمتری نبشی ۶ به صورت بر عکس نبشی های تکیه گاه های مفصلی جوش داده می شود تا از این نبشی ها برای بالا رفتن جوش کارها استفاده شود. در انتهای کار چون این نبشی ها توسط خال جوش جوش داده شده اند، به راحتی توسط چکش از ستون ها جدا می شوند.
وصله ستونها به صورتهای زیر انجام می گیرد.
۱٫ اتصال مستقیم بال با جوش لب به لب و اتصال جان با ورق وصله. ۲٫ اتصال با ورق وصله بال و جان با نیمرخهای هم اندازه برای دو ستون تحتانی و فوقانی. ۳٫ اتصال با ورق وصله بال و جان وقتی که نیمرخهای تحتانی و فوقانی هم اندازه نیستند. در این حالت ضخامت ورق پر کننده بیشتر از ۷mm است و باید ورق پر کننده بزرگتر از ورق وصله باشد. ۴٫ همان حالت شماره ۳ با این تفاوت که ضخامت ورق پر کننده از m m 7 کمتر است.
اتصال ستون به صفحه کف ستون : اتصال ستون به صفحه کف ستون بنا به نوع ساختمان به سه نوع مفصلیگیر دارنیمه گیر دار اجرا می شود.دراتصال مفصلی ستون به وسیله نبشی جان یا بال یا هر دو به کف ستون مفصل می شود.در اتصال نیمه گیر دار یک طرف از ستون معمولا بال به وسیله پلیت یا لچکی مهار و گیردار میشود.در اتصال گیردار دو طرف ستون به وسیله پلیت یا لچکی مهار و گیردار میشود.
قبل از آنکه ستون به وسیله جرثقیل بر روی صفحه کف ستون قرار بگیرد بر روی صفحه کف ستون یک طرف از اتصالات را نصب می کنند به عنوان مثال دردیتایل ابتدا پلیت و دو لچکی یک طرف را بر روی صفحه کف ستون نصب و جوش می کنند سپس ستونها را به وسیله جرثقیل یکی یکی بر روی صفحه کف ستون در محل مناسب قرارداده و به وسیله شاقول یا تراز ستون را عمود نگاه داشته و با یک خال جوش ستون را به صورت موقت بر روی صفحه کف ستون ثابت نگه میداریم.بعد از نصب تمامی ستونها اتصالها (پلیت ولچکی) را به طور کامل به ستون و صفحه کف ستون ها جوش می کنیم. پس از اینکه مراحل جوشکاری به پایان رسید سرباره جوش جدا میشود و روی اتصالات به وسیله قیر عایق بندی می شود تا هنگامی که زیر کف سازی میرود دچار پوسیدگی نگردد.
گزارش کارآموزی ساختمان با قاب فلزی با دیوار برشی دانلود پروژه گزارش کارآموزی عمران ساختمان با قاب فلزی با دیواربرشی

فهرست مطالب

مشخصات کارگاه ساختمانی
اتصال ستون به صفحه کف ستون
استفاده از ماده ضد زنگ
اجرای تیر ها
محاسن تیر های لانه زنبوری
روشهای ساخت تیر زنبوری
روشهای مختلف برش تیر آهن
۱٫روش کوپال
۲٫برش به روش برنول
اتصالات تیر به ستون
اتصال ساده با نبشی انعطاف پذیر
اتصال مفصلی گیردارنیمه گیر دار
اتصال با نبشی جان
اتصال با نشیمن سخت شده
پله در ساختمانهای اسکلت فلزی
انواع جوشها در اسکلت فلزی
دیوار برشی
سقف
میلگردهای افت و حرارت
مزایای سقف کرومیت

دانلود گزارش کارورزی عمران،ساختمان با قاب فلزی با دیوار برشی

کارآموزی های مشابه :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *