گزارش کارآموزی پروژه ساختمانی مربوط به رشته معماری

این گزارش کارآموزی با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است همچنین آماده پرینت می باشد

موضوع : گزارش کارآموزی پروژه ساختمانی مربوط به رشته معماری

در صورتی که قرار باشد ساختمان به جای یک ساختمان قدیمی ساخته شود باید به عملیات تخریبی دست زد. مصالح تخریبی به دو دسته تقسیم می شوند. یکسری مصالح تخریبی که بعد از تخریب هم قابل استفاده اند و باید با احتیاط برداشته شوند و یک سری مصالح تخریبی که بعد از تخریب مورد استفاده قرار نمی گیرند که باید از محل کارگاه به محل مناسبی حمل شوند. تخریب محل برای آماده کردن ساختمان سازی شامل ۳ مرحله بود: الف: تخریب ساختمان قبلی و تأسیسات موجود ب: ریشه کنی بوته ها و درختان که این مرحله تخریب حدوداً روز طول کشید و چون این ساختمان جنوبی بوده و دو ساختمان درسمت راست و چپ آن قرار داشته بنابراین در جریان تخریل بایستی حفظ و مراقبت از ابنیه مجاور کاملاً موردنظر می گرفتند و نیز تأسیسات زیرزمینی مانند لوله کشی آب و گاز و یا فاضلاب و کابل کشی برق و تلفن که از دید پنهان می باشد، مراقبت و جابجایی آنها توسط مأموران سازمان های مربوطه انجام و بررسی می شود.
خاکبرداری : خاکبرداری یعنی برداشت هرگونه مصالح و موا خاکی، مصالح قلوه سنگی، شن، ماسه و غیره بمنظور تسطیح، شیب بندی و آماده کردن محل پی ساختمانها، راههای ارتباطی محوطه، عملیات خاکی و رگلاژ سطوح بودن پوشش باید همزمان انجام شود و کارهای بعدی باید بعد از خاکبرداری آغاز شود. زمین این ساختمان پس از تحویل دارای سنگلاخ و ناهمواریهای زیادی بود که مانع از انجام عملیات ساختمانی می شد بنابراین محوطه ساختمان سازی و کارگاه را تا عمق مناسب تا آنجایی که امکان بود پاک و هموار نمودند. مناسب ترین ماشین مخصوص خاکبرداری جرثقیل با قاقشک جمع شوند می باشد. مناسب ترین زاویه خاکبرداری بوسیله جرثقیل با قاشک دراگ لین ۱۵ درجه به جلو و عقب از محور قائم می باشد.
گودبرداری( پی کنی): گودبرداری انجام عملیات خاکی است برای کندن محل پی ساختمان و دیوار حاصل که با دست و ماشین انجام می شود. عملیات گودبرداری باید با دیوار قائم صورت گیرد مگر اینکه نوع خاک، گودبرداری را بصورت شیبدار، غیرقابل اجتناب کند. اگر بیش از حد گودبرداری انجام شود باید با مصالح مناسب مثل بتن پر شود. طی بررسیهای لازم معلوم شد که گودبرداری این ساختمان برای ساختمان های مجاور ایجاد مشکلاتی می کرد که قبل از شروع عملیات از الوارها و چهارتراش های چوبی بعنوان حائل بندی ساختمان های مجاور استفاده کردند. چون زمین این ساختمان دارای ذرات و دانه های متشکله کاملاً بهم چسبیده و محکم شده است گودبرداری و پی کنی این زمین نسبتاً راحت است. عمق پی در این ساختمان حدوداً بین ۸۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر است. بعلت جلوگیری از یخ زدن و یا عوامل دیگری نظیر آبرفتگی سطحی در زمینهای کاملاً مقاوم و محکم نیز وجود دارد. پی خارجی را حداقل و پی داخلی را حداقل داخل زمین قرار دادند. از آنجایی که همیشه ابعاد گودبرداری و پی کنی را باید باندازه کافی بزرگتر از ابعاد واقعی تعیین شده روی نقشه در نظر گرفت تا امکان اجرای عملیات بعدی نظیر قالب بندی و یا دیوارچینی و عایق کاری براحتی وجود داشته باشد بنابراین در پی های این ساختمان محل پی را تا از هر طرف بزرگتر حفر کرده اند تا امکان قالب بندی و بازکردن قالبها پس از بتن ریزی میسر باشد.
گودبرداری و پی کنی در زمینهای آبدار : روشهای مختلفی برای گودبرداری و پی کنی در زمینهای آبدار وجود دارد. مورد استفاده این روشها بستگی به نوع زمین، میزان نفوذپذیری و میزان رطوبت و آبهای سطحی موجود در زمین دارد. در مواقعی که نفوذآب زیاد نیست می توان بتدریج که گودبردای انجام می شود آبهای نفوذی و جمع شده را به وسیله تلمبه خارج کرد. ولی در مواقعی که نفوذ آب زیاد است، و یا مواقعی که پی کنی و گودبرداری باید در داخل آب صورت گیرد، دیگر با وسائل و روشهای ساده ای که قبلاً شرح داده شدند نمی توان عملیات گودبرداری را انجام داد. در این مواقع ابتدا باید محل گودبرداری و پی کنی را برحسب مورد و به اندازه لزوم از نفوذ آب محفوظ داشت.
میزان اثر آب، در پایداری و مقاومت خاک بستگی به خصوصیات فیزیکی خاک و بخصوص اندازه ذرات متشکله آن، که از ذرات بسیار ریز رس تا دانه ها و یا قطعات بزرگ سنگ و قلوه ممکن است تغییر کند، دارد. اثر آب روی این ذرات، نظیر یک روان کننده، باعث می شود که دانه ها تحت اثر نیروهائی نظیر نیروی وارده از طرف پی، حرکت کرده و یا حتی در اثر حرکت آب های سطحی جابجا شوند. حفره هائی که در اثر گودبرداری و حفر زمین ایجاد می شوند باعث تشدید نفوذ آب می شوند. در مواقعی که احتمال نفوذ جریان آب وجود دارد ممکن است به طرقی نظیر ایجاد موانع مصنوعی و یا عملیات ژئوتکنیکی از آن جلوگیری کرد.
گزارش کارآموزی پروژه ساختمانی مربوط به رشته معماری پروژه کارآموزی رشته معماری پروژه ساختمانی واقع در عظیمیه کرج دانلود کارآموزی رشته معماری دانلود گزارش کارآموزی پروژه ساختمانی مربوط به رشته معماری فایل پروژه کارآموزی معماری پروژه ساختمانی کار آموزی جهت اخذ درجه کاردانی رشته معماری

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کلیات پروژه
وضعیت فیزیکی پروژه
موقعیت ساختمان در سایت
کروکی سایت: « ساختمان مسکونی A »
انواع قراردادهای پیمانکاری
نحوه کارگزارش کارگاه در مورد مسئولیتها : ( هفته ای، ماهی )
گزارش روزانه
فصل دوم عملیات ساختمانی
بازدید و شناسایی زمین
طبقه بندی زمین از نظر خاک ومقاومت آن
آزمایش خاک
طبقه بندی زمین ها
زمینهای خاکریزی شده یا زمینهای مصنوعی
زمینهای طبیعی
زمینهای ماسه ای نرم
زمینهای شنی
زمینهای سنگی
زمینهای مخلوط
زمینهای بی فایده
زمینهای غیرقابل تراکم
زمینهای با قابلیت تراکم کم
زمینهائی با قابلیت تراکم زیاد
تخریب
خاکبرداری
گودبرداری( پی کنی)
گودبرداری و پی کنی در زمینهای آبدار
روشهای پائین بردن سطح آب
۱) پمپاژه ته نشینی
۲) سیستم ته چاهی
۳) روش پمپاژ عمیق
۴) روش زه کشی افقی
ابعادپی و پی سازی
پی های گسترده
پی های منفرد
پی یکپارچه
پی های شناور
شمع بندی
ترازکردن کفی پی
شفته ریزی
قالب بندی( پی ها)
مصالح مختلف در پی های سطحی
پی های شفته ای
پی های سنگی
پی های بتنی
آرماتوربندی
کلافبندی افقی
الف) در تراز زیردیوار
ب) در تراز سقف روی دیوارهای باربر
کلافبندی قائم
بتن پی
فصل سوم : ساختمان
عملیات ساختمان های بتنی
مزایای ساختمانهای بتنی
ابعاد پی
بتن مگر
میلگردهای کف پی
پی سازی
قالب بندی
داربست
قالب بندی پی ها
آرماتوربندی
شناژ
بتن پی
ساختمانهای بتنی
دانه بندی
سیمان
بردن بتن تا محل موردنیاز
ریختن بتن
عمل آوردن بتن
حفظ کردن بتن
ستون
تیرها
اتصال به اسکلت بتنی
بازکردن قالبها( قالب برداری)
آرماتوربندی
وصله کردن آرماتورها
فصل چهارم تیرچه بلوک
بلوک
میلگردهای ممان منفی
میلگرد حرارتی
کلاف عرضی
بتن ریزی
بامهای تخت یا مسلح
بامهای بتن مسلح
پوشش بامهای تخت یا مسلح
دیوارها جان پناه
فصل پنجم : مصالح و جزئیات
گچ
اجرای کاشی کاری
کارگذاری پنجره ها در نما
کفسازی
سقف کاذب
میلگردهای عمودی
میلگردهای افقی چپ و راست
نبشی کنار دیوار
رابیتس
گچ کاری روی رابیتس
عایق کاری
پله
فنداسیون
آزمایشگاه بتن
نحوه اجرای سرویسها
محوطه سازی
اجرای آسانسور
سقف کاذب
پارکنیگ
تأسیسات
اجرای فاضلاب

دانلود گزارش کارآموزی پروژه ساختمانی مربوط به رشته معماری

کارآموزی های مشابه :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *